У донецькому драмтеатрі покажуть виставу про мертвих солдатів

Прем’єру вистави “… і перетворилися на білих журавлів” готує до Дня Перемоги Донецький національний муздрамтеатр.

Як повідомляє прес-служба театру, незвичайна вистава про війну буде представлена 8 травня на малій сцені.

Тут не будуть лунати патріотичні заклики та пісні, не буде суперечок, хто прав, хто винен, а буде розмова про життя без війни. Вистава досить коротка, але насичена дією, символами, думками, глибокою філософією. Не дарма театрї ї представляє як “притчу про любов і смерть в одну дію”.

Всі декорації — кілька тонн піску на підлозі, пожухлої трави з самотньою, як крапля крові, квіткою маку на стелі.

Тільки поступово, разом з героями (Костянтин Банніков, Іван Бессмолий і Максим Жданович) глядачі усвідомлюють, що все, що відбувається — це спалах у свідомості трьох молодих солдатів, убитих в першому ж своєму бою. Герої різних національностей, різних віросповідань, з різними цілями і мріями, яким так і не судилося здійснитися.

“Вони дуже молоді і красиві, вони сповнені енергії, їх розбурхують сміливі ідеї та нові думки, вони дуже хотіли жити: займатися спортом, малюванням, рішенням математичних задач або просто стрибати на матраці. Вони хотіли, як і всі ми, мріяти, любити і сподіватися … Але їм дали в руки зброю і відправили на війну. А вони воювали менше хвилини … “, — йдеться в анонсі вистави.

Вистава “… і перетворилися на білих журавлів” за п’єсою Олександра Селіна стала дебютною роботою в якості режисера-постановника головного балетмейстера театру Василя Маслія.