На дорожні знаки Донецьк витратив 500 тисяч гривень

Дев’ять тисяч гривень за один дорожній знак. За 50 всі півмільйона. Саме стільки витратили в Донецьку з міського бюджету на встановлення англомовних покажчиків — в рамках підготовки до Євро-2012. У Києві теж готуються змінювати знаки, їх вже замовили. Причому, в столиці все обійшлося в два рази дешевше.

Простим оком не помітити, що труба — захищена від корозії, а на металі — спеціальна світловідбиваюча плівка. Саме через це, кажуть донецькі чиновники, така ціна. П’ятдесят нових вуличних покажчиків — до Євро-2012 обійшлися міському бюджету в півмільйона гривень. І це ще не дорого — запевняють в Донецькому управлінні благоустрою.

Якщо в Донецьку знаки для орієнтування іноземних гостей вже встановили, то в Києві тільки замовили. Дві тисячі п’ятсот покажчиків. Одна половина на блакитному тлі — це орієнтири виїздів із Києва, інша на білому — покажчики вулиць, вокзалів і аеропортів. У столиці ціна — значно нижча.

Чому одні і ті ж знаки в одному місті купують за дві тисячі, а в іншому за 9? Скільки насправді коштує такий покажчик? У приватній фірмі, де виробляють дорожні таблички нам розповіли — ціна залежить від вартості світловідбиваючої плівки, якою покривають метал. Чим вона дорожча — тим краще видно знак в темряві.

Такий же покажчик, з двома назвами вулиць, в два квадратні метри, — тут можуть виготовити за 1600 гривень, повідомляє “news.finance.ua”. Вісім — коштуватиме величезний триметровий знак з самого дорогого виду плівки. З якої зроблені покажчики до Євро, перевірити зможуть хіба що самі водії. Вони або побачать знак в темряві, або ні. Найпростіша плівка повинна відбивати світло фар за 100 метрів.