На Донеччині завершено розслідування найбільшого хабаря десятиліття

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Під час слідства було встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю, що діяло на території області, в 2009 році ввело в експлуатацію реконструйований за рахунок власних коштів комплекс з вирощування і відгодівлі свиней, у зв’язку з чим мало право на отримання державної компенсації за реконструкцію тваринницького комплексу. Керівництво ТОВ тричі подавало заявку і необхідний пакет документів на конкурсну комісію, і всі три рази на відшкодування витрат даному підприємству було відмовлено з формальних підстав, підкреслює прокуратура.

При цьому, за її даними, високопоставлений чиновник Донецької ОДА знав про те, що ТОВ має всі підстави для отримання такої компенсації, і міг вплинути на її виплату. Однак з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення вирішив використати своє службове становище для отримання хабара в особливо великому розмірі (30% від отриманої підприємством компенсації).

В кінці 2011 року підприємство отримало перший транш компенсації в розмірі майже 1 млн 500 тис. гривень, що і стало згодом предметом хабара. Після отримання основної суми чиновник був затриманий працівниками правоохоронних органів та прокуратури.

Кримінальну справу порушено за ознаками складу злочину, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.

На час проведення досудового слідства чиновнику було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. В даний час слідство у справі закінчено. Кримінальну справу з обвинувальним висновком направлено до Ворошиловського районного суду Донецька для розгляду по суті. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.