Донецькі діджеї масово емігрують закордон на замовлення

Донецькі у Росії: як це було 20 квітня молоді донецькі діджеї PLU`SMIN та INIT відвідали Ростов-на-Дону. Донеччани відіграли у невеликому клубі «Cuba Libre», який розташований у центрі міста. Серія вечірок «True Selection», на одну з яких були запрошені діджеї, ретельно відбирає музикантів, що мають індивідуальний підхід та стиль у хаус та техно музиці. Принаймні, так заявляють організатори. Концепція вечірок — захоплення людей різного віку електронною музикою.

Розповідає засновник «True Selection» Максим Суханов (DJ MAX AMOUR): -Клубна культура Ростова не яскрава. Сьогоднішні реалії — це засилля поп і електро напрямків, які звучать практично з кожного закладу. У нас достатньо різноманітних місць, але засновники, запрошуючи ”музику” до себе, не уявляють, що їм треба з цього витягувати, звичайно ж крім грошей. Останнім часом з’явилася у нас модна тенденція відкриття барів. Але більшість з них швидко здуваються. Ведеться неправильна музична політика — в закладах швидко змінюються промо-групи, які безпосередньо і влаштовують «звук».

Звідси — банкрутство, заповнення цих місць людьми з різними моральними та етичними засадами, знову ж таки в цілях отримання коштів, що призводить до появи поганої репутації, а згодом і закриття». -Невже немає позитивних моментів? — Серед негативних рис, як і в більшості міст Росії, є і позитивні. У місті є хлопці-промоутери, які не перший рік займаються розвитком андеграунд-культури хаус-музики. Зокрема, ось деякі з них — Женя Лайт (Evgeny Light) — проект «Фонотека», Ілля Пучеглазов (SymphoCat) — лейбл «SSI rеcords», Стас Гуру (Guru) — серії вечірок «Guru’s kitchen».

З початку цього року і я запустив власні серії вечірок – «True selection». -Як вийшло, що на «True selection» потрапили донецькі діджеї? — Для своїх вечірок відбираю цікавих музикантів та діджеїв, перспективних і тих, що розвиваються в даних напрямках музики. Про Dеерimpасt fаmily чув давно, стежив за деякими артистами. Так, власне, і дізнався про Діму. Про Ігоря дізнався через інтерес до місця його резиденції — кінокав’ярні ім.Ханжонкова.

Так і почали спілкуватись. У числі запрошених на «True selection» – відомі імена та молоді таланти, а заходи частіш за все мають діпове забарвлення. На основі «True Selection» з’явилася інша серія вечірок – «THURSDAY!». Четвер не випадково обраний як «музичний день». Публіку хочуть долучити до танцювальних буднів, як це свого часу зробив Санчес в «Пропаганді». До речі, незабаром у «Cuba Libre» Сергія Санчеса – резидента багатьох клубів Росії, який постійно грає у московській «Пропаганді», обіцяють привезти. Окрім нього має приїхати Оля Helga, яка вважається значною фігурою, грає вже дуже давно та має стосунок до популяризації багатьох клубних радіостанцій Росії, у тому числі і RTS.FM. Отже, донецькі музиканти потрапили у досить непогане оточення, зважаючи хоча б на анонси. Про героїв Dima Plusmin грає з 2007 року у більшості тех-хаус та діп-хаус. Брав участь у фестах «I Love Donetsk», «UA.DJ» та GRIBOFFKA’11 — Summer Sound Festival, грав майже у всіх клубах Донецька, є резидентом «Voxbox.FM». Входить у товариство «Deepimpact Family», яке останнім часом дуже часто проводить вечірки не тільки учасників об’єднання, але й із запрошеними діджеями, а також серію «ЭХО» проекту «М’яка електроніка». Dima Plusmin є автором вечірок «The Sole Decision». Дмитро перший раз виступав у Росії.

«Я вважаю Ростов відмінним стартом, бо клубна культура міста і Росії в цілому розвинена на високому рівні. На мій погляд, діджей не може називати себе діджеєм, поки не виступить за рамками свого міста, а тим більше країни. Але це суто моя думка», — каже Дмитро. За його словами, вечірка пройшла дуже вдало та залишила масу емоцій. «Аудиторія мене дуже вразила. Особливо сподобалось, що я грав, можна сказати, для себе не треба було підлаштовуватись під публіку, як це буває дуже часто», — розповів донецький діджей. Dima Plusmin навіть готовий ще раз виступити у Ростові. Ігор INIT був переможцем конкурсу “Народний артист міста. Kazantip afterparty 2009 (Донецьк)”.

Наприкінці 2009 року разом з донецькими музикантами Jazzy та Funky Roger запустив проект інтернет-радіо voxbox.fm, після чого брав учать в серії вечірок «voxbox.fm party». Є резидентом Кінокав’ярні ім. Ханжонкова та «X.Вar». Основні стилі: Tech House, Deep House, Techno, Dub Techno. «Хлопці відіграли добре. Ігор більше акцент зробив на музиці, близької до техно/тек хаусу. Діма грав дабовий хаус і трохи тек/техно, — розповідає Максим Суханов. — Для ростовської публіки таке техно, в принципі, прийнятно, але трохи жорстке. Але публіка прийняла непогано. В цілому хлопці молодці і показують хороший рівень. Думаю, що в Донецьку вони одні з кращих. Вони мають багато ідей, свою думку і смак до музики — а це важливо». Донецькі у Чехії: як це буде 5 травня Андрій Крівошеєв (Krio) гратиме у празькому лаунж-барі «K.U». Заклад у центрі чеської столиці існує вже вісім років. Сюди постійно запрошують місцевих та іноземних діджеїв. Вечірка з українським хедлайнером буде з серії «ЭХО». Разом з донеччанином гратиме Rodion Nikitin з Праги, який у свою чергу 12 травня відвідає Донецьк. Празька клубна культура не є досить розвинутою. У 2005 році чеська влада видала розпорядження, що вечірки після 22 години заборонені. Такий наказ був пов’язаний боротьбою з шумом. Деякі клуби просто мали закритись. У цей самий рік, але ще влітку, було жорстко розігнано щорічний фестиваль електронної техно-музики CzechTek у селищі Млинец, який проходив з 1994 року.

Поліція застосувала танки та сльозогінний газ проти танцюючих. У відповідь біля будівлі парламенту пройшов багатотисячний мітинг на підтримку фесту. Влада змушена була дозволити дійство. У 2006 році туди приїхали більше 40 тисяч зацікавлених, але у 2007 році фест зійшов нанівець. Окрім цього у червні проходить празький фестиваль United Islands, де велика частина програми присвячена клубній культурі. Але заходів дійсно мало, аби сказати, що у Празі все гаразд з цим. Звичайно, тут багато клубів, які радять туристам, але і в Донецьку їх теж не мало. Кількість закладів не означає якісних вечірок у них. На початку 2011 року у мережі як найвідоміший заклад для клаберів наводили “SaSaZu”. Невідомо, чи він існує, бо сайт відмовляється відповідати на запити. Як туристичні місця наводять клуб “Duplex”, “Камикадзе All inclusive”, “MISCH MASCH” та “Pacha Prague”. Але щодо музикантів, то всесвітньовідомих чеських діджеїв поки немає. ” У Празі все ще гірше, ніж у нас, — вважає Андрій Крівошеєв. — Але вони хочуть потрапити на шлях розвитку. Є там люди, які всім цим займаються”. Донецьк навряд може стати центром клубного життя України. Справа навіть не у діджеях, яких багато. Просто місту не вистачає налаштованої аудиторії та великого постійного масового заходу, який зміг би привабити клаберів з інших регіонів. Тим часом місто може стати популярним за рахунок музикантів, які будують цю саму культуру. Якщо відкинути посередніх та пасивних діджеїв, то залишаються ті, хто активно щось робить, чи хоча б намагається, не лише в Донецьку, але й за його межами. Тури Донеччиною та Україною — вже велике досягнення, але деякі змогли вийти на міжнародний рівень та відіграти для іноземців.